ALIŞVERİŞLERİNİZDE 150₺ VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Tereyağı

Organik Tereyağı

Kahvaltı ve yemeklerinize lezzet katacak ve kokusuyla sizi büyüleyecek organik tereyağı arıyorsanız doğru yerdesiniz. 

Doğal ortamında beslenen ineklerden sağılan ve besin değeri açısından piyasada satışı yapılan pastörize sütlere kıyasla oldukça önemli bir farka sahip olan sütlerin kullanılmasıyla üretilen doğal tereyağları; sorunsuz kargolama süreci ve cep yakmayan fiyatlarla Organikapında’da damak zevkine ve sağlığına önem veren yemekseverleri bekliyor ! 

  

Organik Tereyağı Nasıl Anlaşılır ?

Son yıllarda “organik” adı altında pazarlanan fakat bunun karşılığında fabrikasyon üretimi olduğu anlaşılan besin gruplarının sayısının artması tüketicilerin organik besinlere şüpheci yaklaşmasının ve doğal bir tereyağın hangi özellikleri ile ayırt edilebileceğini araştırmasının önünü açmıştır.
 
Organik bir tereyağını fabrikasyon yağlardan ayırt edebilmek adına tereyağının kokusu, rengi ve kıvamına dikkat etmemiz gerekir. 

Tereyağının organiklik durumunu incelerken renk faktörünü kullanarak tam bir karar vermemiz mümkün değildir çünkü organik tereyağları yalnızca “sarı” değil “beyaz” renkte de olabilir. 

Organik bir tereyağının kıvamı, fabrikasyon yağlara kıyasla çok daha farklıdır ve oda sıcaklığında yaklaşık 20 - 30 dakika bekletilen bir yağ, ekmeğe sürülecek kıvama gelmediği takdirde büyük ihtimalle “organik” değildir ifadesini kullanabiliriz. Dolayısıyla tereyağının kıvamı, renge kıyasla çok daha ayırt edici bir parametredir. 

Renk ve kıvama kıyasla tereyağının kokusu, organikliğin çok daha önemli bir tescilidir ve tarifi olmayan bu kokuyu, tereyağına yaklaştığınız anda almanız mümkündür.

Tüm bunlara ek olarak; satın aldığınız tereyağının organiklik düzeyinden emin olmanın en net yolu, tümüyle güvenilir bir organik gıda pazarından satın almanızdır. 

 

Organik Tereyağı Faydaları

Türk mutfağında vazgeçilmez bir yere sahip olan tereyağı, hiç şüphesiz yalnızca keyifli bir hafta sonu kahvaltısına değil, günlük hayatta tükettiğimiz birçok yemeğe lezzet katan bir besindir ve lezzeti ile bizleri büyüleyen tereyağının mide ve göz olmak üzere vücudumuzdaki birçok organ ve dokunun sağlığına katkısı vardır. 

Tereyağının vücudumuza faydalarını detaylandırmadan önce altını çizmemiz gereken nokta; organik dahi olsa belirli ölçülerin üzerinde tereyağ tüketiminin yarar değil zarar getireceği ve tüm besin gruplarında olduğu gibi tereyağında da ölçülü tüketimin benimsenmesi gerektiğidir. 

Doğrudan süt ürünü olan ve buna bağlı olarak vücudun kalsiyum ve mineral ihtiyacını karşılayan tereyağı, yağda çözünen (A, D, E ve K; cilt sağlığından görme yetisine, bağışıklık sisteminden kemik ve kas yapısına kadar birçok noktada etki sahibi olan vitamin grubudur.) vitaminlerin emilimini kolaylaştırır. 

Bunların yanı sıra vücudun asit dengesini koruyan ve mide ve bağırsak faaliyetlerini düzenleyerek sindirim sistemi üzerinde rahatlatıcı etki yapan organik tereyağı, antioksidan etkisiyle vücut dokularının toksinlerden arınmasında rol oynar. 

 

Organik Tereyağı Fiyatları

Organik tereyağın fiyatları tahmin edilebileceği gibi standart margarinlere ve fabrikasyon tereyağlarına kıyasla belirgin bir farka sahiptir ve aradaki bu fark, sağlığımızı ve damak zevkimizi doğrudan etkiler. 

Yemyeşil otlaklarda beslenen ineklerin yüksek besin değerine sahip sütleriyle hazırlanan tereyağların kilogram fiyatı, yağdaki süt oranına (AB standartlarına göre yağın en az % 84’ü süt olmalıdır. Aksi takdirde tereyağ bir süt ürünü olmaktan çıkar.) ve sütün kalitesine bağlı olarak 60 TL - 90 TL arasında değişkenlik gösterir.

Örneğin; Balıkesir tereyağının kilogram fiyatı 75 TL iken, Yayık Ardahan tereyağının kilogram fiyatı 89 TL’dir. 

 

Yalnızca lezzetli ve doğallığı kanıtlanan besinlerin satışını yapan ve Türkiye’nin en güvenilir, profesyonel ve geniş ürün yelpazesine sahip organik gıda pazarı olan Organikapında’da birbirinden leziz tereyağlarına avantajlı fiyatlar ve hızlı kargo garantisiyle sahip olabilirsiniz.

  

Organik Tereyağında Neden Organikapında ?

Sağlığına ve damak zevkine önem verenlere birçok besin grubunun organik ve leziz ürünlerini ulaştırma amacıyla çıktığı bu uzun yolculukta “cep yakmayan fiyatları ve sorunsuz bir kargolama süreci” vaat eden ve bu vaatlerini yerine getirerek tüketicilerin gözde organik ürün pazarlarından biri haline gelmeyi başaran Organikapında, tereyağında da yalnızca en leziz ve doğal ürünleri tüketicilerle buluşturur.

Tüketicilere miktar noktasında farklı seçenekler sunan Organikapında, tereyağında lezzet bileşenleri noktasında da beklentileri karşılamak adına farklı tariflere sahiptir ve bu tarifler içerisinde en popülerleri Yayık Ardahan ve Balıkesir tereyağıdır. 

Tüm bunlara baktığımızda; tüketicilerinin beklentilerine yanıt veren ve kusursuz işleyen bir teslimat sürecine sahip olan Organikapında’nın, yalnızca organik tereyağında değil organik peynirler, zeytinler, zeytinyağları, reçeller, ballar ve pekmezlerde de fark yaratan bir pazar olduğunun altını çizmemiz gerekir. 
Yükleniyor...